Trakce

Pro oblast kolejových vozidel (lokomotivy, tramvaje, metro) vyrábíme a dodáváme uhlíkové kartáče pro trakční motory, generátory, uzemňovače, nebo nejrůznější pomocné motory. Naše společnost rovněž poskytuje technický a prodejní servis pro uhlíkové lišty sběračů elektrických lokomotiv a tramvají a systémy uzemňovačů,  které jsou vyráběny sesterskými společnostmi ze skupiny E-Carbon.

Uhlíkové kartáče

Vyrábíme na míru požadavkům jednotlivých zákazníků z vysoce kvalitních elektrografitových a kovografitových materiálů firem SGL Carbon (Ringdorff Bonn), Německo a  E-Carbon America LLC (St. Mary´s), USA.

Uhlíkové lišty sběračů

Vyrábí sesterská společnost PanTrac GmbH, Berlín, Německo. Její specialitou jsou samonosné lišty sběračů (pantografů) pohonných jednotek vlaků a tramvají. Součástí špičkových řešení je adaptabilita lišt do systémů ADD (Automatic dropping device) pro zajištění vyšší provozní bezpečnosti. Ty představují špičku v oboru a jsou ceněny mnoha železničními společnostmi z celého světa. K dispozici je velmi široká paleta materiálů zahrnující čistý uhlík a několik variant kovem sycených uhlíků.

Systémy uzemňovačů

Jsou vyvíjeny a vyráběny společností Gerken SA, Petit-Rechain, Belgie. Základem nabídky jsou systémy axiálních uzemňovačů pro moderní kolejová vozidla používající vlastní, k tomuto účelu speciálně vyvinuté uhlíkové materiály.